VOĽNOČASOVÉ AKTIVITY

ATRAKCIE V BOJNICIACH

Bojnice sú malebné mesto na západnom Slovensku, ktoré je známe svojím úchvatným hradom, liečivými termálnymi prameňmi a krásnou prírodou. Hrad, ktorý pochádza z 12. storočia, je obklopený upravenými záhradami a vodným priekopou, a je obľúbenou turistickou atrakciou. Termálne pramene v Bojniciach sú bohaté na minerály a ponúkajú relaxačný únik pre tých, ktorí hľadajú omladenie. Bojnice majú tiež bohaté kultúrne dedičstvo, s múzeami, galériami a festivalmi, ktoré sa konajú počas celého roka, a preto sú nevyhnutnou zastávkou pre každého, kto objavuje túto oblasť.

Bojnický Zámok

Bojnický Zámok je dominantou Hornej Nitry a je súčasťou Slovenského národného múzea. Počas celého roka sa tu konajú prehliadky, aj s rôznou tematikou. Romantický charakter podčiarkuje aj možnosť zosobášiť sa v Zlatej sále.

bojnicky_zamok_1416315329_bojnice

Národná ZOO Bojnice

Národná zoologická záhrada je najstaršou a najnavštevovanejšou zoologickou záhradou na Slovensku. Jej jedinečná kolekcia zvierat z celého sveta predstavuje 430 druhou s počtom viac ako 3500 exemplárov.

3-zoo_bojnice_1375858243_slon

Kúpele Bojnice

Kúpele Bojnice v srdci Slovenska sú pokojným miestom, ktoré svojou polohou, klímou a zložením termálnych vôd vytvárajú ideálne podmienky pre liečebné procesy, regeneráciu a oddych svojich hostí.

2-kupele-bojnice

Múzeum Praveku

Vykročte do dávnych dôb histórie nášho ľudského rodu a objavte praveký svet neďaleko Bojnického zámku. Originálne zážitky čakajú na Vás aj Vaše deti v okolí Prepoštskej jaskyne. Vyskúšajte napríklad jedinečnú nočnú prehliadku s fakľami.

4-muzeum_praveku_prepostska_jaskyna_1425043832_bojnice_noc

Sokoliari Aquilla Bojnice

Cieľom sokoliarov Aquila je pomôcť dravcom v ich zápase o prežitie, nielen chovom, ale aj propagáciou, približovaním ich krásy, dokonalosti, propagovaním sokoliarstva ako najstaršieho spôsobu lovu, ale aj výchovou detí aj mládeže vo vzťahu k prírode, no a v neposlednom rade aj samotnou ochranou dravcov, ich rehabilitáciou a výskumom.

5-Sokoliari_Aquila_Bojnice_4_-_panoramio-768x1024

Mysterium Bojnice

V Mysterium Bojnice na Vás čakajú Zážitkové hry pre partie, či už v interiéry – únikové izby alebo hry v exteriéroch, pre odvážnych možnosť chôdze po ohni.

mysterium_bojnice_1460642206_alchymista_7

Lipa kráľa Mateja

Lipa kráľa Mateja rastie v zámockom parku v Bojniciach a je majetkom Slovenského národného múzea. Patrí medzi najstaršie nie len u nás ale aj v Európe. Aj vďaka svojmu veku cez 700 rokov je vzácnym pamiatkovým i botanicky dôležitým stromom a je štátom chránená.

6-Bojnice_Linden_tree_of_King_Matthias

Bojnická vyhliadka – Čajka v oblakoch

Neprehliadnuteľná 30 metrov vysoká stavba v korunách stromov ponúka jedinečný pohľad na Hornonitriansku kotlinu. Dostanete sa k nej autom, alebo peši po asfaltovom chodníku, ktorý vedie cez lesopark z Bojníc.

vyhliadka-bojnice

Zdroje informácií travelguide.sk, bojnice.eu, kupelebojnice.sk, informaciebojnice.sk, wikipedia, aquilla.sk, vodnysvetpd.sk, zoskok.sk, zoobojnice.sk, bojnicecastle.sk, banskyskanzen.sk