You are currently viewing Jesenné Bojnice

Jesenné Bojnice

Čo robiť v Bojniciach? Túto otázku si položí hádam každý, kto už videl Bojnický zámok aj Zoologickú záhradu. V dnešnej dobe však väčšina z nás hľadá možnosti bezpečných atrakcií v exteriéroch, kde sa nezhromažďuje naraz veľa ľudí.

Počas októbra mesto Bojnice začína hovoriť o akejsi mimo sezóne, kedy je počet turistov značne nižší ako v lete. Práve toto obdobie má však jedinečnú atmosféru, ktorá by sa mohla pokladať za dôvod prečo cestovať práve teraz.

Bojnický zámok ste už možno neraz navštívili a hovoríte si, prečo práve teraz? Ak nemáte radi prehliadky so sprievodcom, buďte pánom svojho času a navštívte zámok počas týchto dní (počas pretrvávajúcej pandémie a prísnych opatrení), kedy je prístupný bez skupiny a lektorského výkladu.

Zoologická záhrada Bojnice je síce najstaršia na Slovensku, no to neznamená, že tak aj vyzerá. 

Najaktuálnejšia je téma výstavby nového pavilónu pre slony. Hlavným cieľom výstavby je zabezpečiť pre zvieratá vhodné kvalitatívne a kvantitatívne vyhovujúce chovné priestory. Určite je lepšie naplánovať si prechádzku v Zoo na jeseň, ako v horúcich letných mesiacoch. Väčšia šanca, že aj zvieratká budú chcieť tráviť čas vonku, na čerstvom vzduchu. 

Ak si chcete užiť čas v prírode, vyberte sa na prechádzku turistickým chodníčkom po žltej turistickej značke cez Bojnickú kalváriu. Dostanete sa aj k malej vyhliadke, ktorá je vďaka sokoliarom bezplatne prístupná návštevníkom. Viac o tomto chodníčku sme písali tu.

Pár metrov od nášho hotela smerom na námestie sa nachádza skvelá zmrzlináreň Mandolína, kde si vychutnáte skvelú domácu zmrzlinu naberanú lopatkou. Pri nej odbočte smerom dole na Prievidzu a šípky Vás navedú na Múzeum praveku, či pieskové sochy.

Čo pribudlo medzi Bojnické atrakcie počas tohto roku? 

Výstava pieskové sochy mala tento rok 2020 v Bojniciach svoju premiéru a môžete si ju prísť pozrieť do konca októbra. Výstavu pieskové sochy nájdete pri ihrisku pod Bojnickou farou. Sochy vytvorili slovenskí umelci, ktorých práca je známka najmä z Tatranského ľadového dómu na Hrebienku. Čaká tu na Vás 9 hradov a 3 rozprávkové bytosti, vyrobené zo 130 ton piesku.

Tento rok pribudol k bojnickým atrakciám aj Bencovje grunt – svet, ktorý už na mnohých miestach dávno skončil a navždy zanikol. Snahou majiteľov je zachovať a prezentovať tradičné ľudové výrobky, vyrobené z hliny, dreva, kovu, … ktoré odzrkadľujú zručnosť a zmysel pre krásu starých remeselných majstrov. Môžete sa prihlásiť na maľovanie keramiky – vyrobenej priamo na Bencovje grunte, či na degustáciu vína v 400 ročnej pivnici. Bencovje grunt sa nachádza v uličke oproti Belassi Hotel & Restauant.

Ubytujte sa v Belassi Hotel & Restaurant v historickom centre mesta Bojnice, zaparkujte auto v súkromnej podzemnej garáži a všade sa dostanete peši do niekoľkých minút. Vyberte si jeden z našich pobytových balíčkov, ktoré zahŕňajú ubytovanie, polpenziu, parkovanie a fľašu sektu na izbe.