You are currently viewing Letné kino Belassi

Letné kino Belassi

Premietanie pod „Belassi“ nebom

Teplé letné večery pri vínku, pivku alebo miešanom letnom nápoji s priateľmi či najbližšími, k tomu pohodový film a aj nie práve najideálnejší deň je zrazu krajším. Naša kaskádová záhrada predstavuje ideálny letný amfiteáter vhodný na vylepšenie letných dní. A ten si zaslúži byť obsadený v pravidelných intervaloch. Preto sme rozmýšľali, ako na to.

Nakoľko Bojnice fungujúci letný amfiteáter nemajú, hoci premietanie je aktivita pre malých i veľkých, rodinu i priateľov, domácich i turistov, kino pátračka začala. Po preštudovaní všetkých príkazov, zákazov, povinností a nemožností zo strany nevyhnutných zainteresovaných inštitúcií sa nám dostalo pod ruky odporúčané Túlavé kino zo Zálesia. To však malo na úvod jednu prekážku – karavan na kolieskach a stupňovitá záhrada veľmi neladili ani na jedenkrát, nie to ešte opakovane. Až kým sme sa nedozvedeli, že riešením pre takéto terény je túlavú búdka. A tak to celé začalo.

Belassi kino je iné ako klasické

Konkurovať dlho fungujúcemu klasickému kinu v neďalekom nákupnom centre nebolo jednoduché, no ani nemožné. Mali sme totiž iné prednosti – čerstvý vzduch, teplé letné večery pod hviezdami, individuálne sedenie, možnosť konzumácie, rodinné posedenie s detičkami, aj s kočíkmi… V lete, keď to všetkých ťahá skôr von ako do uzavretých priestorov, sa nám podarilo zaujať.

Každý druhý štvrtok od konca júna do začiatku septembra 2022 patril premietaniu v Belassi záhrade. Šťastný Nový rok 2, Hádkovci, Striedavka, Prezidentka, Známi neznámi – to bol repertoár nášho kino leta na plátne. Pripravený sme mali aj mokrý variant pod reštauračnou strechou, našťastie nám počasie prialo a len posledné plátno sme schovali, aj to skôr kvôli teplote ako dažďu. A veru ani dnu to nebolo na zahodenie. Preto sme sa rozhodli pokračovať ďalej.

Ak sa vám naše letné premietačky pod „Belassi“ nebom páčili, dajte nám vedieť.
Pokiaľ by ste na nich čokoľvek radi vylepšili, budeme sa tešiť na vaše postrehy a návrhy.
A ak ste to v lete nestihli, no aj napriek tomu by ste si radi prišli pozrieť dobrý film do príjemného prostredia, mimo tradičného kina, pri lahodnom vínku, dobrom pivku, s čerstvými pukancami, navyše bez nevraživých pohľadov okolo sediacich, ktorých by ste dráždili neželanou konzumáciou, budeme radi, ak sa pridáte aj v jesenných a zimných mesiacoch.

Tešíme sa na vás pri ďalšej premietačke v kine Belassi.

Fotogaléria