You are currently viewing Kačacie hody v Belassi Bojnice

Kačacie hody v Belassi Bojnice

22. október v reštaurácii Belassi voňal kačacinou

Predposledná októbrová sobota sa u nás niesla v duchu tradičných jesenných gurmánskych špecialít. Aby ste nemuseli chodiť ďaleko, alebo, ak ste z diaľky prišli za inými lákadlami Bojníc, priniesli sme slovenské tradície k nám. Počasie prialo, záhrada žiarila farbami, kačky voňali, dezerty sa rozplývali na jazyku a večer prišla aj ľudová kapela, ktorá svojím repertoárom dotvorila (po)hodovú atmosféru.

Jesenné kačacie menu

Kačacie hody, tak príznačné pre toto ročné obdobie, neboli len pre milovníkov mäsa. Svoje si našli aj vege pôžitkári a dezertoví fajnšmekri. Okrem kačíc na rôzne spôsoby od kačacej paštéty alebo kačacieho consomme, cez konfitované alebo pečené kačacie stehno alebo prsia sa totiž podávali aj bezmäsité jedlá ako tekvicová krémová polievka, tekvicové krémové rizoto, šalát s kozím syrom či jablkovo-slivkový závin a lokše plnené slivkovým lekvárom, makom a horúcim lesným ovocím. V túto októbrovú sobotu to u nás rozvoniavalo rôznorodo a nikto nezostal hladný.

Ďakujeme všetkým, ktorí strávili tento víkend s nami a tešíme sa na ďalšie príjemne strávené chvíle aj vo vašej spoločnosti.

Fotogaléria